Monitorujte fyzické příznaky: Sledujte svou únavu, bolesti, nespavost nebo změny v chuti k jídlu. U blízkých zjistěte, zda si stěžují na chronickou únavu nebo zdravotní problémy.
Emoční sebereflexe: Zamyslete se nad svými emocemi – jestli často pociťujete vyprahlost, beznaděj, podrážděnost nebo smutek. Pozorujte, zda se u blízkých mění nálady či vykazují známky vyčerpanosti.
Hodnocení výkonu: Uvědomte si, jaký máte zájem o práci nebo aktivity, které jste dříve milovali. U blízkých sledujte, zda dochází ke snížení produktivity nebo ztrátě zájmu o obvyklé aktivity.
Mezilidské vztahy: Zkuste pochopit, jak se vyrovnáváte s ostatními. Pokud se u vás nebo u blízkých zhoršují vztahy, komunikace nebo dochází k izolaci, může to být známka vyhoření.
Sebeuvědomění: Buďte si vědomi svých pocitů, potřeb a hranic. Pokud si uvědomíte, že se často přetěžujete, ignorujete vlastní potřeby nebo nedokážete říct ne, může to signalizovat možný syndrom vyhoření.
Pamatujte, že syndrom vyhoření se projevuje individuálně a není snadné si ho uvědomit. Pokud máte podezření, že vy nebo někdo blízký trpí tímto stavem, je důležité vyhledat odbornou pomoc a podporu. Na naší stránce najdete další informace o rozpoznávání a zvládání syndromu vyhoření, které vám mohou být nápomocný/á.
Pokud chcete se mnou osobně konzultovat a pracovat psychoterapeuticky na svém seberozvoji, objednejte se ke mně na Pozitivně orientovanou psychoterapii a začněte důvěřovat své šťastné cestě životem.
Vyplňte formulář a já se vám obratem ozvu
Kristýna mi opravdu pomohla, rozhovory s ní jsou velmi inspirativní. Navedla mě jak se na věci koukat z pozitivní stránky a stále na tom spolu pracujeme.
-- A. D.
Pozitivně orientovaná psychoterapie je cestou jak rozvinout svůj potenciál, najít elán a pozitivní přístup k životu. Naučím vás, jak místo problémů vidět výzvu.