O mně

firemni-psycholog-kristyna-troneckova

Můj medailon

Mé jméno je Kristýna Tronečkovápůsobím jako online psycholožka zaměřující se na štěstí a pozitivní přístup k životu. O tomto tématu také píšu ve svých knihách Cesty za štěstím a Cesty za štěstím 2, ve kterých se dočtete o  pozoruhodných příbězích lidí z různých zemí světa a o mých setkáních s nimi. O štěstí ve vybraných kulturách rovněž přednáším pro laickou i akademickou veřejnost. Ve své psychologické praxi také pracuji pro různé organizace na dálku. V předchozích letech jsem například působila v Ambulanci klinické psychologie ve Svitavách.

 

Stala jsem se certifikovanou lektorkou mindfulness a meditací na School of Positive Transformation. Jsem také členem Českomoravské psychologické společnosti. Absolvovala jsem rovněž kurz praktické krizové intervence. Vystudovala jsem jednooborovou psychologii se zaměřením na klinickou psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde dále pokračuji v doktorském programu. Na Masarykově univerzitě jsem také dokončila své druhé studium žurnalistiky na Fakultě sociálních studií. Tyto dva obory se mi také daří propojovat v praxi.

 

 Už během studií jsem se začala věnovat pozitivní psychologií a mindfulness technikám, které se soustředí například na prožitek přítomného okamžiku, zklidnění mysli nebo na nesoudící vědomí. Místo klasické psychologie zabývající se duševními poruchami jsem více začala zkoumat, jak podpořit štěstí a duševní pohodu člověka.  Tento velký zájem přerostl v magisterskou a nyní i v disertační práci. Zjištěné poznatky v této oblasti ráda využívám i ve své psychologické praxi.

 

 

Vytvořila jsem unikátní koncept pozitivně orientované psychoterapie, která se zaměřuje na přerámování situace klienta, kdy společnými silami nahlížíme na problém z pozitivní perspektivy. V obecné rovině lze říct, že každá událost je zprvu neutrální. Teprve její interpretace ji propůjčuje atributy jako je mír, štěstí, harmonie či stres. V rámci mé multikulturní psychologické praxe jsem měla možnost podrobně poznat oblasti mindfulness a tibetského buddhismu, které mě inspirovaly ve vedení pozitivně orientovaných psychoterapií a mindfulness kurzů.

 

Během svých studií jsem strávila mnoho semestrů na zahraničních univerzitách, jednalo se o Dánsko, Island, Norsko, Arménii, Velkou Británii, Izrael, Čínu a Bhútán. Do některých zemích jsem přijela ještě jako magisterský student, jinde pak dělala doktorský výzkum štěstí a spirituality založený na hloubkových rozhovorech s domorodci. V rámci tohoto kvalitativního výzkumu hledám esenci štěstí a spirituality v příbězích lidí. V každé zemi, kde jsem žila, jsem objevila unikátní přístup ke štěstí a velkou sílu, z čehož čerpám i nadále ve svých psychoterapiích. Některé síly se doplňují a překrývají, všechny ale fungují v synergii celistvosti, jež léčí, posouvá a hřeje. Během ročního pobytu v Bhútánu jsem blízce poznala tibetský buddhismus, jehož sílu používám jako jeden ze základních pilířů psychoterapeutického sezení.

         

         Můj výzkum k disertační práci stále pokračuje. Výsledky jsou dávány do souvislostí s jinými zeměmi včetně České republiky a prezentovány na mezinárodních konferencích (Singapur, Sri Lanka, Johns Hopkins University in Rockville, Washington, D.C., Praha) a v odborných magazínech.  Na International Conference on Social Science and Humanities ve Washingtonu, D.C. jsem získala ocenění za Nejlepší prezentaci a obsah”. Odborný článek shrnující dosavadní výsledky mého doktorského výzkumu byl publikovaný například v Advanced Science Letters – American Scientific Publishers. V roce 2018 jsem organizovala sympozium na Masarykově univerzitě zaměřené na pozitivní psychologii a výzkum štěstí, kde jako hosti vystoupili i odborníci na koncept bhútánského štěstí.

Všechny tři knihy ze série Cesty za štěstím v popředí s Naše Cesty za štěstím od autora Kristýna Tronečková a Matouš Hurtík

Knihy

Jsem také autorkou knih s názvem Cesty za štěstím a Cesty za štěstím 2 a spoluautorkou knihy Naše Cesty za štěstím. Kniha jsou esencí šesti zemí; šesti různých přístupů ke štěstí. „Bhútán je země, kde moje duše rozkvetla. Island je země, kde se moje duše dotkla svých kořenů. Izrael je země, kde má mysl poznala svou sílu.“ Tato tři místa jsou esencí mé radosti a poznání. Kniha je tvořena příběhy o štěstí, lidech a těchto třech jedinečných zemích. Knihy i s věnováním a dárkem si můžete pořídit na odkaze níže

V navštívených zemích jsem se setkala s mnoha inspirativními lidmi, dostala se do místních rodin a spřátelila se i s komunitou mnichů. Prozkoumala jsem těžko dostupná a turisty neobjevená místa, řešila zapeklité situace a naučila se důvěřovat svému instinktu a laskavosti místních obyvatel. O svých cestách, a zejména o Bhútánu, s oblibou povídám na cestovatelských přednáškách a festivalech (např. Colours of Ostrava, festival Kolem světa,…). O místech, kde žiju, také píšu cestopisné reportáže do různých magazínů (např. Koktejl, Travel Digest, Žlutý, Flowee). Spolupodílím se na tvorbě webů obhutanu.cz a nakridlech.cz, které jsou esencí štěstí, cestování a zajímavých kultur.  

Přehled mých zkušeností

 • Pětiletý magisterský studijní program v oboru Psychologie, Filozofická fakulta, Masarykova Univerzita
 • Doktorský studijní program v oboru Psychologie, Filozofická fakulta, Masarykova Univerzita
 • Bakalářský studijní program v oboru Mediální studia a žurnalistika, Fakulta sociálních studií, Masarykova Univerzita
 • Certifikovaná lektorka mindfulness a meditací, School of Positive Transformation
 • Absolventka kurzu praktické krizové intervence
 • Psycholožka na University of Applied Management – od roku 2018
 • Psycholožka v Ambulanci klinické psychologie ve Svitavách – od roku 2015
 • Členka Českomoravské psychologické společnosti
 • Studium a výzkum štěstí a spirituality na řadě zahraničních univerzit (Dánsko, Norsko, Čína, Bhútán, Island, Velká Británie, Izrael, Arménie)
 • Autorka knihy Cesty za štěstím
 • Autorka vědecké publikace The Role of Spirituality in the Quality of Life among Elderly People in the Multicultural Context; publikováno v magazínu Advanced Science Letters – American Scientific Publishers v roce 2018
 • Oceněna za nejlepší prezentaci a obsah na vědecké konferenci International Conference on Social Science and Humanities ve Washingtonu, D.C. (prezentace disertačního výzkumu štěstí a spirituality v multikulturním kontextu)
 • Přednášení o výzkumném tématu štěstí a spiritualita v multikulturním kontextu na řadě dalších konferencích v různých zemích (Singapur, Srí Lanka, USA, Indonésie, ČR)
 • Zapojení se do projektu Šťastné Česko (výzkum, přednáška na konferenci v Praze)
 • Rozhovory v České televizi a v Českém rozhlase (například Host Lucie Výborné, Český rozhlas Brno – novoroční host 2020, 2021, Český rozhlas České Budějovice a další)

Fyzická osoba podnikající

Mgr. Kristýna Tronečková

Dimitrovova 1962/29, Svitavy 56802

IČ: 07340974

Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona

Pozitivně orientovaná psychoterapie je cestou jak rozvinout svůj potenciál, najít elán a pozitivní přístup k životu. Naučím vás, jak místo problémů vidět výzvu.

 

 

Chcete se dozvědět o novinkách jako první?