Psychologické poradenství a psychoterapie se v mnoha ohledech podobají a ohledně jejich definic stále probíhají diskuze. I přes panující nejasnosti tu zmíním odlišnosti, s kterými pracuji v mé psychologické praxi.
V rámci pozitivně orientované psychoterapie systematicky pracujeme na přerámování problému či životní situace, přičemž frekvence setkávání probíhá jednou za týden až 14 dní.
Psychologická poradna funguje jako jednorázové nasměrování pro ty, kteří se chtějí pouze krátce poradit.
Pozitivně orientovaná psychoterapie nabízí vícedimenzionální pohled na problémy. Jde o nadstavbu psychologického poradenství obohacenou o přetransformování problémů klienta, které zasadíme do pozitivního spektra událostí. Cílem pozitivně orientované psychoterapie je stav, kdy člověk místo problému vidí výzvu.
Pokud usilujete o osobní rozvoj, odbourání stresu, pozitivní myšlení, rozvoj lásky k sobě, zlidnění mysli či porozumění vztahům, je pozitivně orientovaná psychoterapie pro vás to pravé.
Do jisté míry psychoterapie zahrnuje i obvyklou činnost psychologického poradenství, takže případě, že hledáte vztahovou či partnerskou poradnu, jste u mě na správné adrese.
Pozitivně orientovaná psychoterapie je cestou jak rozvinout svůj potenciál, najít elán a pozitivní přístup k životu. Naučím vás, jak místo problémů vidět výzvu.