Technika Zazen: Stavění základů pro klidnou mysl

Hledáte-li cestu, jak dosáhnout klidu mysli a většího uvědomění, technika Zazen poskytuje jednoduchý, ale výkonný nástroj. Zazen, neboli sedící meditace, je základním kamenem Zenové meditace a klíčem k pochopení jak „jen sedět“ může být cestou k hluboké osobní transformaci.

Při praktikování Zazen je důležité najít vhodné místo, kde budete nerušeně. Může to být meditační centrum nebo klidný kout domova. Důležité je, aby toto místo bylo vzdáleno od každodenního shonu a umožňovalo vám ponořit se do praxe bez zbytečných rušivých prvků.

Základem techniky Zazen je správné držení těla. Sedněte si na podložku nebo polštář, zkřižte nohy do pozice, která je pro vás pohodlná, a ujistěte se, že vaše záda jsou rovná. Oči nechte otevřené, pohled upřený šikmo dolů, ruce položte lehkým dotekem jeden na druhý v tzv. kosmickém mudře.

Dýchání by mělo být přirozené a nepřerušované. Pozornost věnujte dechu, ale nesnažte se ho ovládat. Povšimněte si, jak vzduch prochází nosem, naplňuje plíce a opět uniká ven. Toto je způsob, jakým Zazen meditace učí uvědomění a přítomnost v každém momentu.

Zazen technika může zahrnovat i práci s koany, které představují záhadné otázky nebo výroky, jež nemají logické řešení. Tyto koany mohou být podnětem pro hlubší introspekci a rozšíření vaší meditační praxe.

Pravidelná praxe Zazen meditace vám může pomoci objevit klidnější a vyrovnanější mysl, redukovat stres a přinést novou perspektivu do vašeho každodenního života. Ať už hledáte metody meditace na uvolnění stresu nebo cesty k hlubší duchovní praxi, Zazen nabízí cestu, která může vést ke klidu a osobnímu růstu.

Co mám teď dělat?!

Pokud chcete se mnou osobně konzultovat a pracovat psychoterapeuticky na svém seberozvoji, objednejte se ke mně na Pozitivně orientovanou psychoterapii a začněte důvěřovat své šťastné cestě životem.

Objednejte si online psychoterapii

firemni-psycholog-kristyna-troneckova

Vyplňte formulář a já se vám obratem ozvu

Kristýna mi opravdu pomohla, rozhovory s ní jsou velmi inspirativní. Navedla mě jak se na věci koukat z pozitivní stránky a stále na tom spolu pracujeme.

Pozitivně orientovaná psychoterapie je cestou jak rozvinout svůj potenciál, najít elán a pozitivní přístup k životu. Naučím vás, jak místo problémů vidět výzvu.

 

 

Chcete se dozvědět o novinkách jako první?