Online kurz meditace

Online meditační kurz

Meditace pro začátečníky

Náš meditační kurz vás naučí jak vést štastný a pozitivní život bez stresu a únavy za pomoci starodávné buddhistické meditace

Vše z pohodlí vašeho domova, kdykoli jen budete chtít

V tomto 10 dílném online kurzu meditace se naučíte od základů jak začít správně meditovat, po různé pokročilejší meditační technikyMeditace vám pomůže proti stresu, na spaní, zklidnění mysli a proti úzkostem.

Co je meditace?

Meditace je praxe zaměřená na rozvoj vnitřního klidu a sebeuvědomění prostřednictvím soustředění mysli. Pomáhá snižovat stres, zlepšovat koncentraci, zabraňovat úzkosti, zlepšovat spánek a podporuje celkovou mentální i fyzickou pohodu.

S čím vám meditace pomůže?

Meditace má mnoho benefitů. Díky meditaci můžete zlepšit nejenom své psychické zdraví, ale mnohé studie poukazují i na blahé účinky meditace na naše fyzické tělo. 

Se sebepoznáním

Při meditaci více prozkoumáte své myšlenky a touhy.

Se stresem

Pravidelná meditace může snižovat hladiny stresu v náročných situacích.

S nespavostí

Meditace podporuje hlubší a kvalitnější spánek.

S úzkostí

Řízená meditace účině potlačuje úzkostné záchvaty.

Se soustředěním

Meditování zlepšuje schopnost udržení pozornosti jak v pracovním tak i osobním životě.

S hledáním radosti v životě

Meditující člověk nalézá zdroje radosti, které ostatní přehlíží.

S hubnutím

Dle různých studií má meditace pozitivní vliv na tělesnou váhu.

S uzdravením

Díky vlastnostem jako snižování stresu vám může meditace pomoci při rekonvalescenci.

Stačí 5 minut a můžete začít rozvíjet svou mysl ještě dnes.

Náš jedinečný kurz meditace

Náš meditační kurz je unikátní v České republice. Kurz vás nenaučí pouze jak začít meditovat, ale pomůže vám nahlédnout do vlastního nitra. Pomocí různých druhů meditace jako je řízená meditace nebo meditace mindfulness získáte komplexní schopnosti pro pozitivní změnu ve vašem životě. 

Co je obsahem meditačního kurzu

Meditace je komplexní vědění pocházející už ze starověku. Kurz vás naučí vše co potřebujete vědět pro odemknutí plného potenciálu meditace ve vašem životě. 

Co se v kurzu naučíte

žlutá hlava Buddha logo meditační kurz

Témata jednotlivých lekcí

Pro co nejlehčí pochopení jsme kurz rozdělili do 10ti tematických kapitol. 

Na začátku si povíme něco o mindfulness a meditaci. Rozebereme jejich přínosy, rozdíly a pravidla správné praxe.

V druhé epizodě se zaměříme čistě na mindfulness. Ponoříme se do hloubky. Řekneme si co dělat a čemu se vyvarovat.

Ve třetím dílu se zaměříme na emoce. Emoce můžou značně ovlivňovat náš život. Ukážeme si jak jim lépe porozumět a jak v životě hledat ty pozitivní a jak nakládat s těmi negativními.

Čtvrtá kapitola je kapitola lásky. Láska a mezilidské vztahy jsou středobod našeho života ale často dokážou být také dosti vyčerpávající. Jak vše správně vybalancovat si povíme v tomto videu. 

Fyzickou schránku máme pouze jednu. Meditace nás učí ji přijímat a milovat takovou jaká je. Jak na to se dozvíte v pátém díle.

Šestá kapitola je o vychutnávání. Život je o radosti a radost pramení z maličkostí. Meditace a mindfulness nás učí jak si věci vychutnat a vést štastný život.

„Jsem jaký jsem a jsem jedinečný a skvělý“. Uvědomění, tak důležitá pro každého z nás a náš šťastný život je tématem sedmé epizody našeho meditačního kurzu.

Osmé téma je soucit. Je to občas těžké ale velmi důležité a meditace a osmí díl meditačního kurzu vás naučí jak na to.

Sounáležitost je nesmírně důležitá pro naše mezilidské vztahy a tudíž i pro naši radost a pohodu. V devátem dílu se naučíme jak s někým sounáležet.

Na závěr se naučíme jednu pokročilejší meditační techniku. Imaginace světla je meditační technika, která spočívá ve vizualizaci světla jako zdroje energie. 

Kdo vás meditačním kurzem provede

Kristýna Tronečková

Umění meditace jsem se naučila v bhútánských Himalájích. Při každodenním studiu v zdejších chrámech s mnichy jsem se naučila ne jenom jak sama meditovat, ale i jak toto umění předat dále. 

Kromě lektorky meditace jsem také psycholožka, psychoterapeutka a autorka cestopisů. Své znalosti ze západní psychologie a svých cest ráda využívám při své meditaci.

Mně meditace změnila život, přidejte se ke mně a nechte aby meditace změnila život i vám.

Chcete se vyzkoušet malou ukázku?

Důležitým faktorem u kurzu není pouze obsah ale i forma. Pusťte si ochutnávku z kurzu a zjistěte zda vám můj hlas vyhovuje.

Jak kurz meditace probíhá

Hned od začátku máte přístup k celému obsahu kurzu a můžete studovat podle svého vlastního tempa. Pro nejlepší efektivitu doporučujeme tento postup.

Meditující stará nepálská žena v červené mikině s meditační pomůckou v ruce

Co říkají účastníci meditačního kurzu?

Občas bojuji s úzkostnými stavy. Meditace mi pomáhá tyto chvíle více kontrolovat a ovládat. Stává se mi, že se mi situace vymyká z rukou a meditace mi pomáhá chytnout otěže zpět a pokračovat dál.

Při studiu na vysoké škole v zahraničí přicházeli a stále přichází často složité a stresové chvíle. Změna prostředí, ztráta přátel, distance od rodiny, často jsem bojoval se smutkem nebo špatnými náladami. V meditaci jsem našel pomocníka, kterými s těmito chvílemi pomáhá.

Kolik stojí kurz meditace

Meditační kurz: Od seberozvoje ke šťastné mysli

Váš způsob jak rozvíjet svou duši
6990
  • Typ Kurzu: Online kurz
  • Téma kurzu: Meditace založená na buddhistických tradicích
  • Trvání: 10 kapitol
  • Přístupné na mobilu i počítači

Meditační kurz: Od seberozvoje ke šťastné mysli

Cena 6000 Kč - Za vědění, které vám může změnit život

Časté otázky

Každá epizoda je jinak dlouhá. Většinou je potřeba si najít mezi 40 a 60 minutami na jeden díl.

Naše videa jsou online! Což znamená, že se můžete koukat kdekoli a kdykoli. Je to jako koukat se a video na Youtube nebo Seznamu.