Rubriky
Nezařazené

Jak se zbytečně nestresovat | TOP 5 tipů

Jak se zbytečně nestresovat?

Zajímá vás, jak úspěšně předcházet stresu a jak mu vzdorovat? Zvlášť v dnešní, velmi nevyzpytatelné době, je třeba vědět, jak si udržovat svou duševní pohodu a nenechat se rozhodit tím, co se děje okolo. Přečtěte si následující body a zkuste je začlenit do svého života.

1. Meditace

Že meditují jen buddhističtí mniši? Čirý nesmysl. Meditovat může každý, a to téměř kdykoliv a kdekoliv. Meditace má mnoho forem a úrovní. Je skutečně pravda, že pravá buddhistická meditace vyžaduje několikaletý intenzivní trénink. To ale neznamená, že my ostatní jsme vyřazeni z této techniky zaměřující se na klid mysli. Stejně jako meditovat, tak i běhat mohou jak profesionálové, tak úplní začátečníci. A jak se do toho pustit? Jednoduše si vyhledejte klidné a příjemné místo, přivřete oči a soustřeďte se na nádech a výdech. Odfiltrujte myšlenky tak, jak to jenom jde, a pociťujte vděčnost. Stačí i třeba minuta denně. Je to nejrychlejší způsob zklidnění mysli. Postupně budete moci meditovat i třeba za chůze v ruchu velkoměsta.

2. Napojení se na přírodu

Je obecně známé, že příroda léčí. Využijte tohoto poznatku a vydejte se do kopců, k jezerům nebo jen do parku a nechte svou energii splynout s rostlinami, kameny, vodou, sněhem… Odpověď na vaše otázky a starosti se dostaví rychle. Pobyt v přírodě uklidňuje a nezáleží na tom, jestli u toho sportujete nebo meditujte. Toto není žádná raketová věda, stačí zapojit jen intuici.

3. Mysl jako náš nástroj

Stejně jako se staráme o naši fyzickou schránku, měli bychom pečovat i o naši mysl. Trénujeme svaly, abychom měli dobrou fyzickou kondici a mohli se na naše tělo spolehnout. S tréninkem mysli to funguje podobně. Vytrénovaná mysl slouží jejímu majiteli. V opačném případě se může lehce stát, že dotyčný slouží své mysli, která si s ním dělá, co chce.  Jako příklad můžou posloužit rozbíhavé či nutkavé myšlenky a problémy se soustředěním. A jak trénovat svou mysl? Třeba právě meditací.  Když se navíc soustředíme pouze na přítomnost, tak zmizí stresy spojené s minulostí a budoucností. V rámci mentální hygieny je také užitečné dát si občas digitální detox a hodit všechny problémy světa za hlavu.

4. Přerámování

Stres je obrovský balík, který lze přerámovat do pozitivní roviny a vnímat ho například jako motivaci a energii. Ze svého života zde uvádím příběh, kdy jsem se marně snažila dostat do těžko dostupného Bhútánu a denně volala různým bhútánským úředníkům a čekala na verdikt. Při vytáčení telefonního čísla mi srdce splašeně tlouklo. V té chvíli jsem si uvědomila, že srdce nebije stresem, ale láskou k Bhútánu, po kterém tak toužím. Přerámování stresu lze aplikovat na různé životní situace. Třeba se stresujete alias těšíte, že za chvíli uděláte státnice a stanete se doktorem, učitelem,… a budete dál předávat své poselství. 

Líbil se vám tento článek a zajímá vás, jak rozvíjet své štěstí, naplňovat potenciál, získat pozitivní myšlení a najít klid mysli? Přijďte na sezení. Více na www.epsychologie.cz. Těším se na Vás!

Pozitivně orientovaná psychoterapie je cestou jak rozvinout svůj potenciál, najít elán a pozitivní přístup k životu. Naučím vás, jak místo problémů vidět výzvu.

 

 

Chcete se dozvědět o novinkách jako první?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *